סוגי קבורה נהוגים בישראל – מידע לאבלים

סוגי קבורה נהוגים בישראל – מידע לאבלים

סוגי קבורה נהוגים בישראל – מידע לאבלים

במרכז להדפסת מודעות אבל תוכלו להדפיס מודעות אבל החל מ-150 ₪ ולקבל שירות VIP הכולל שירותי הדבקת מודעות אבל, משלוח מהיר עד הבית ובנוסף אפשרות להדפסת ופרסום מודעות אבל בעיתונים הארציים. חייגו עכשיו לקבלת השירות.

מדינת ישראל היא מדינה יהודית. הקבורה הנהוגה במדינת ישראל, היא קבורה לפי החוקים ההלכתיים. משנת 1996 מדינת ישראל מאפשרת אפשרויות קבורה נוספות, כך שכל אדם החפץ להיקבר על פי השקפת עולמו זכאי לעשות זאת, בבית עלמין אזרחי חלופי.

פניה מהירה

  סוגי קבורה נהוגים בישראל

  בישראל נהוג לקבור את המת לפי ההלכה היהודית. מקום הקבורה נקבע לפי רישום אחרון של המנוח במשרד האוכלוסין. בעיר זו יקבר, ללא תשלום, כנהוג בחוק. המוסד לביטוח לאומי יממן את הוצאות הלוויה ויעביר תשלום לחברת קדישא, המנהלת את כל בתי העלמין היהודיים בישראל ודואגת לפנות, לטהר ולקבור את המת. להלכה היהודית מספר אפשרויות קבורה:

  קבורת רמה: קבורה המתבצעת במבנה רב קומות, המיועד לכך, כאשר בכל קומה ישנה אפשרות להביא את המת לקבורת שדה או קבורה זוגית/משפחתית. על פני משטח קבורה אופקי, אותו הכינו מבטון והוא נתמך על ידי עמודים ועליו כמות גדולה של עפר המחוברת להר. שיטת קבורה זו דומה מאוד לקבורה הנהוגה בישראל מיום הקמתה, קבורת השדה, רק שבצורה זו מנצלים יותר קרקע ויכולים להיות מספר מפלסי קבורה, אחד מעל השני והמרחקים בין קבר לקבר קבועים מראש, בדיוק לפי המרחקים בקבורת שדה.

  קבורת שדה: משטח אופקי בקרקע האדמה בו מכינים מראש קברים מסודרים אחד ליד השני, במרחקים קבועים. שיטה זו מקובלת ונהוגה בישראל מיום הקמתה ובכלל בדורות האחרונים. לאחר שמקזזים את שטחי הדרכים. מבני הציבור והמרחקים בין הקברים, בשיטה זו ניתן לקבור 280 נפטרים לדונם נטו.

  קבורה זוגית/משפחתית: קבורה המתבצעת בעומק הקרקע, כאשר קורים את הקבר לפי עומק מוגדר בהלכה. הנפטר הראשון מוטמן בתחתית הקבר אותו יכסו באבני גולל ועפר ועל גביו ייטמן הנפטר השני. בעצם מדובר על קבר שדה אחד ובעומק כפול. קבורה זו נהוגה בישראל לבני זוג.

  קבורת סנהדרין: מתבצעת בתוך אולמות קבורה שנבנו על פי חוקי ההלכה היהודית, בה מוכנס המנוח לתוך כוך מיוחד אופקי, כדוגמת קבורת הסנהדרין. קברים אשר התגלו בשכונה סנהדריה בירושלים ובאזורים שונים בארץ.

  קבורת על: קבורה זו מתבצעת בקבר שבו כבר קבור מנוח אחד. החברה מוציאה את פלטת המצבה וחופרת עד לשכבת הגולל המכסה את המנוח, בהפרדה נכונה ולפי חוקי ההלכה, מכניסים את המנוח הטרי מעליו. בשום מקרה לא מגיעים למגע עם המנוח הראשון ולא חושפים את גופתו.

  קבורה אלטרנטיבית בישראל:

  אדם המבקש להיקבר בתוך ארון קבורה וברקע מתנגנת המנגינה אותו או אהב או למשל אדם המבקש לשלב בטקס הקבורה מספר ברכות מהיהדות ולשלב שירה בתוכן, יוכל לעשות זאת בבית עלמין אזרחי בלבד. ישראל פתחה את האפשרות הזו ב20 שנה האחרונות וקיימים בישראל מספר לא רב של בתי עלמין אזרחיים.

  הדפסת מודעות אבל

  פרסום המקרה בעזרת המרכז להדפסת מודעות אבל

  המרכז להדפסת מודעות אבל, הוא מרכז המספק שירותי פרסום למנוחים. הדפסת מודעות אבל, מודעות השתתפות בצער ועוד בכל שעה, בין אם יום או לילה. ההדפסה תתבצע במהירות האפשרית ותשלח לבית המנוח על ידי שליח. למרכז שירותים נוספים כמו תליית המודעות בלוחות המיועדים לכך, באזור המגורים, פרסום המודעה בעיתונים לדוגמה ידיעות אחרונות, מעריב ועוד ואף יצירת קשר עם חברת קדישא, כך שתוכלו לקבל ליווי מלא בכל נושא הכנות ללוויה.