מנהגי אבלות בשבת ויום טוב – מידע לאבלים

מנהגי אבלות בשבת ויום טוב – מידע לאבלים

מנהגי אבלות בשבת ויום טוב – מידע לאבלים

במרכז להדפסת מודעות אבל תוכלו להדפיס מודעות אבל החל מ-150 ₪ ולקבל שירות VIP הכולל שירותי הדבקת מודעות אבל, משלוח מהיר עד הבית ובנוסף אפשרות להדפסת ופרסום מודעות אבל בעיתונים הארציים. חייגו עכשיו לקבלת השירות

יום הקבורה נחשב ליום הראשון של השבעה בתנאי שהקבורה הסתיימה לפני שקיעת השמש ועד 17 דקות לאחריה ובנוסף, קיימו האבלים פעולה אחת לפחות המסמלת אבלות (קריעת חולצה, ישיבה על הקרקע או חליצת נעליים). בחול המועד אין יושבים שבעה וימי האבלות מתחילים בצאת החג. אך מהם מנהגי האבלות בשבת ויום טוב?

פניה מהירה

  מנהגי אבלות בשבת

  ביהדות המון חוקים ומנהגים לכל מאורע בחיים. לאבלים דינים מיוחדים על פיהם חייבים לנהוג, כמו מנהגים המורים על התנהגות אישית בזמן השבעה, לבוש מתאים והנעלה, טיפוח אישי וכו׳. השבת, על פי היהדות, היא ערך עליון שיש לשמרה ולכבדה מעל לכל. איך נוהגים האבלים היהודים בשבת?

  שבת, שלא כמו חג אינה מפסיקה את השבעה ואף נחשבת כאחד משבעת הימים. את דיני האבלות יש לקיים עד כשעה לפני כניסת השבת ומיד לאחר יציאתה. בימי השבעה אין האבלים יוצאים מהבית אך מותר לצאת לפני כניסת השבת כ3 שעות לפני כניסתה ולא לפני. כשעה לפני כניסת השבת, מותר לאבל להחליף את בגדיו לקראת נסיעתו.

  ביום השבת מותר להחליף בגדים לבגדי שבת ולא נוהגים את דיני השבעה. אך עדיין חל איסור על תלמוד תורה ומותר ללמוד שנים מקרא ואחד תרגום. קיום יחסי אישות אסורים אף הם. האבל לא נוהג לצאת מהבית בשבת אלא לבית הכנסת ואם עשה זאת, עליו לשוב הביתה בצאת השבת, ללבוש את בגדי האבל בחזרה ולחזור ולקיים את כל דיני האבלות.

  מנהגי אבלות ביום טוב

  ביהדות ישנם גם חגים שמחים ועליזים. בימי חג אלו אנו נוהגים לשמוח ולקיים כל מיני מנהגים ומצוות שקשורים לחג זה כמו שמחות בבתי הכנסת, צורת לבוש ומאכלים מיוחדים לחג. אז איך בכל זאת ינהג האבל היהודי בחג הפורים או בחג החנוכה?

  ימי החנוכה אינם מפסיקים את השבעה וכל דיני האבלות חלים אף הם בימי החג. חלה חובה על האבל להדליק נרות חנוכה בביתו, לברך שהחיינו ובכך להוציא את מבקריו ידי חובה. בבית הכנסת לא מכבדים אבל בהדלקת נרות החנוכה ואם נעשה כך, על האבל לסרב ולהימנע. בקריאת הלל בבית האבל, יוצא האבל מהחדר בו הציבור אומר הלל.

  ימי הפורים אינם מפסיקים אף הם את השבעה וכל הדינים חלים על האבל בימי החג למעט ביום י״ד וט״ו באדר שדוחים את האבלות. לאבל מותר להחליף את בגדיו בימי הפורים, לנעול נעלי עור וללכת לבית הכנסת לשמוע את המגילה, ביום או בלילה. על האבל חובת שליחת משלוח מנות לאביונים אך אסור לו לקבל בחזרה. מותר לנחם בפורים ובמוצאי ט״ו באדר חוזרים כל דיני האבלות.

  הדפסת מודעות אבל

  המרכז להדפסת מודעות אבל אתכם מכל הלב

  במרכז להדפסת מודעות אבל נמצאים אנשים בעלי ניסיון רב שנים בתחום, שמבינים ללבכם בשעתכם הקשה ויודעים להיות רגישים אך יעילים. במרכז תקבלו ליווי אישי בכל נושא הקבורה ויצירת קשר עם חברת קדישא לסידורי הלוויה. המרכז מספר שירותי הדפסת מודעות אבל במהירות האפשרית ומסירתם עד לפתח ביתכם עם שליח, בכל שעות היממה. בנוסף תוכלו להיעזר בשירותים נוספים כמו שירותי תליית המודעות ופרסומן בעיתונים. במרכז מבינים ללבכם ועומדים לשירותכם 24 שעות ביממה.